Njoftimi zyrtar! Princ Leka reagon për lindjen e vajzës: Quhet Geraldinë (FOTO LAJM)

Princ Leka dhe Elia Zaharia janë bërë prindër për herë të parë

Mësohet se Elia ka sjellë në jetë një vajzë pak më parë në maternitetin "Mbretëresha Geraldinë".

Ky është fëmija i parë për aktoren e njohur shqiptare dhe Princ Lekën, të cilët kurorëzuan historinë e dashurisë nëpërmjet një ceremonie madhështore në tetor të 2016-ës, ndërsa çifti janë njohur në vitin 2010.

Njoftim Zyrtar:

Familja Mbretërore Shqiptare është e lumtur të bashkëndajë lajmin e lindjes së Lartësisë së Saj Mbretërore Princeshës Geraldinë që u erdhi në jetë Lartësive të Tyre Mbretërore Princit Leka të Shqiptarëve dhe Princeshës Elia, ditën e enjte, 22 tetor 2020, ora 09:30.

Princesha Elia lindi pa vështirësi në spitalin obstetrik-gjinekologjik “Mbretëresha Geraldinë” në Tiranë.
Si nëna ashtu edhe bebi gëzojnë shëndet të plotë, falë edhe kujdesit të lavdërueshëm të personelit mjeksor.

Official Announcement

The Albanian Royal Family is delighted to announce the birth of Her Royal Highness Princess Geraldine, ëho ëas born to Their Royal Highnesses Croën Prince Leka of the Albanians and Croën Princess Elia, Thursday the 22nd of October.
Croën Princess Elia ëas safely delivered at 09:30, the “Queen Geraldine Maternity Hospital” in Tirana.
Her Royal Highness and her child are both doing ëell.

Falenderojme ekipin mjeksor:

MJEKET:

Dr.Merita Alushani – Operatore
Dr.Maksim Gjoni – Asistenti I pare
Dr.Gerta Semini – Asistenti I dyte
Dr.Zef Delia - Anestezist
Dr.Lorenc Buzo – Anestezist
Dr. Shahe Berisha – Neonatologe

MAMITË

Dhurata Boka
Rudina Tafaj
Rabije Allaraj
Majlinda Pasha
Mimoza Vogli
Aferdita Dizdari
Shtuar më 22/10/2020, ora 16:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori