Njihuni me njerëzit i deshi fati në momentin e fundit (FOTO LAJM)

Goditja e rrufesë mund të shkaktoj lëndime të rënda trupore e në disa raste edhe vdekjen, dhe atë për vetëm brenda një sekonde.

Fotografitë e publikuara më poshtë nga Bored Panda, shfaq personat fatlumë që i kanë mbijetuar lëndimeve serioze nga goditja e rrufesë, ku në pjesë të ndryshme të trupin u kanë mbetur figura të ndryshme në formë të rrufesë apo lules.

Sipas ekspertëve, goditja e rrufesë liron afro 100 milionë volt energji elektrike, ndërsa personat në foto konsiderohen si njerëzit më me fat në botë.

Ata madje nuk kanë hezituar të shfaqin pasojat e goditjes së rrufesë, si paralajmërim për të tjerët.
Shtuar më 13/08/2018, ora 16:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori