Njihuni me jahtin më të madh në botë (FOTO LAJM)

Double Centry, është superjahti që pritet të jetë jahti më i madh në botë. Jahti do të jetë i përbërw nga nëntë tarraca dhe do të jetë i lartë 26 metra, ndërsa e gjatë deri në 200 metra, që do të thotë se do të jetë e gjatë sa dy fusha të futbollit.

Pronari i këtij supërjahtii është presidenti i Emirateve të Bashkuara Arabe dhe çmimi i tij mendohet të jetë 770 milionë dollarë.

Supërjahti më i madh në botë do të ndërtohet në Florida. /albeu.com/
Shtuar më 28/05/2015, ora 12:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori