Njihuni me fëmijët që u bënë mizorë kur u rritën (FOTO LAJM)

Fotot e fëmijërisë të Adolf Hitlerit dhe bashkëpunëtorëve të tij janë publikuar 130 vjet pasi një nga njerëzit më të ligj në historinë e njerëzimit pa për herë të parë dritën e diellit.

Hitleri lindi në 20 prill 1899 dhe kur ishte fëmijë thuhet se i pëlqente të këndonte në kishë dhe kishte ambicien për t’u bërë prift.

Fotografitë nuk tregojnë vetëm Hitlerin fëmijë, por edhe bashkëpunëtorët e tij në Gjermaninë naziste, që në histori kanë hyrë si disa nga njerëzit më të këqinj që kanë jetuar ndonjëherë në planet.
Shtuar më 20/04/2019, ora 20:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori