Njihuni me burrin e 6 grave dhe babain e 54 fëmijëve (FOTO LAJM)

Pëlqej
Popullsia e botës është një problem global në rritje, sidomos në Azi.
Teksa numri i njerëzve shtohet, është vetëm çështje kohe se kur dhe ku do të gjejmë strehimin.

Numri i popullsisë në Indi po rritet në masë të madhe, mirëpo Pakistani ka kaluar çdo shifër të mundshme të menduar.

Familja e Abdul Majeed është kontribuese e këtij shkaku. Ai është burrë i gjashtë grave, baba i 54 fëmijëve dhe të gjithë jetojnë në një çati.

Abdul u martua për herë të parë në moshën 18 vjeçare. Tani është 70 vjeç, dhe ka 60 anëtarë në familje.
Shtuar më 26/09/2017, ora 21:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori