Njihuni me 10 vendet më të vizituara në botë gjatë 2019 (FOTO LAJM)

Muzeu i Luvrit, Paris
Kur jemi në ditët e fundit të vitit 2019">2019, “TripAdvisor”, një nja “website”-t më të famshëm të udhëtimit, ka publikuar një listë me 10 vendet turistike më të vizituara gjatë këtij viti.

Turistë nga e gjithë bota duket se janë të çmendur për të vizituar Koloseun e Romës, i cili konfirmohet për të dytin vit radhazi në krye të kësaj liste.

Italia dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të vetmet vende me nga 3 destinacione në këtë listë. Në vend të dytë rendit muzeu i Luvrit, ndërsa në vendin e tretë renditet Vatikani.
Shtuar më 13/12/2019, ora 09:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori