Një vajzë boshnjake është vrarë në Siri (FOTO LAJM)

Dy vajza të reja nga Bosnja, që studionin në Vjenë kane shkuar në Siri që në prill të këtij viti.

Autoritetet kanë thënë se vajzat kanë shkuar nga Austria në drejtim të shtetit sirian, transmeton Telegrafi.

Sabina Selimovic dhe Samra Kesinovic nuk dihet ende se përse kanë shkuar në Siri.

Ka dyshime të forta se ata kishin nisur të shoqërohen me disa djem nga Çeçenia, të cilët kishin pikëpamje radikale. /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2014, ora 15:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori