Nga yll i pasarelave në endacake, si u katandis modelja e famshme (FOTO LAJM)

Një jetë e çuar dëm është ajo e Eloisa Fontes, modeles 26-vjeçare që u gjet në 6 tetor duke bredhur rrugëve të një favela në Rio de Jainero.

Gruaja u zhduk nga New Yorku një vit më parë pas një karriere premtuese në modë.

Ndoshta stresi i pasarelave dhe konfliktet me burrin e saj, kolegun Andre Birleanu , ushtruan presion mbi një shpirt të brishtë që tashmë po arrinte majat e karrierës së saj në moshën 18 vjeç (në 2015 ajo gjithashtu sfiloi për Dolce & Gabbana).

Një episod i ngjashëm me të kishte ndodhur në New York, kur në fillim të vitit 2019">2019 ajo u zhduk nga shtëpia për 5 ditë dhe u gjet në një gjendje konfuze nga policia, në një lagje jo shumë larg vendbanimit të saj.

Historia u hodh poshtë. Po atë periudhë, bashkëshorti i saj, i cili u akuzua për sulm nga dy gra në 2012, kërkoi ndarjen, duke marrë me vete vajzën e tyre shtatë vjeçare.

Ajo nuk kishte qenë në gjendje të punonte që nga ajo ditë. Pastaj zhdukja e dytë në fund të vitit 2019">2019 dhe zbulimi në Brazil. Fillimisht ajo jetoi në Copacabana, duke mos kontaktuar asnjëherë me të afërmit. Modelja do të fillonte të dilte me një burrë vendas, por historia do të zgjaste vetëm katër muaj.

Më në fund, zbulimi në një lagje të varfër, ku ajo u pa një këmishë dhe zbathur nga një punonjës social. 26-vjeçarja kishte një çantë shpine, në të cilën kishte disa letra, kontrata me agjencitë e modës për të cilat kishte punuar. Të fundit me Escada dhe Vivienne Westwood.

Shtuar më 14/10/2020, ora 09:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori