Aksident i rëndë në Lushnje, humb jetën këmbësori
Nëse nuk e bëni këtë veprim çdo natë, fytyra juaj do të plaket më shpejt se sa mendoni (FOTO LAJM)

Parandalimi i akneve
Nëse mendoni se ky problem ndodh vetëm në adoleshencë, po gaboheni.
Në fakt, puçrrat mund të rikthehen nëse nuk e lani fytyrën tuaj. Poret e bllokuara zakonisht çojnë në puçrra dhe inflamacion.Nëse vuani ose keni vuajtur nga aknet në fytyre, përdorni përbërje të veçantë jo të yndyrshme dhe të lehtë për të hequr make up-in dhe ujë të bollshëm për ta larë fytyrën.
Sa herë keni ndier shumë përtace për të larë make up-in tuaj para se të shkoni në shtrat?

Nëse shpesh zgjidhni të mos kaloni nëpër këtë ritual në mbrëmje, duhet ta dini se duke lënë grimin tuaj brenda natës mund të sjellë më shumë dëm sesa mund ta imagjinoni.

Albeu.com ju sjell këtë listë me 8 arsye pse duhet të lani gjithmonë kozmetikën tuaj. /albeu.com/
Shtuar më 25/05/2017, ora 09:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori