Filmat ikonë të festave, çfarë duhet të shihni patjetër këtë fundvit (FOTO LAJM)

The Royle Family (1998-2012)

Një nga komeditë më të famshme britanike, ku bëhet fjalë për një familje me vlera thelbësore, por paksa jofunksionale.
Kur jemi larg nga të dashurit, ndonjëherë shikimi i përvojave familjare në ekran është një gjë shumë e mirë. Për këtë vit, Krishtlindja do të jetë ndryshe nga vitet e tjera dhe e ashpër për të gjithë ne. TV dhe filmat do të luajnë një rol të rëndësishëm tani më shumë se kurrë.

Nëse zgjedhim gjërat e duhura për të parë, ato mund të na rikthejnë të qeshurat, të na kujtojnë momente të ndryshme familjare, kur qëndrojmë pranë pemës festive dhe tryezës, që këtë herë do të ketë më pak pjata sipër saj.
Sipas psikologut Dr. Tara Quinn-Cirillo, filmat e Krishtlindjeve mund të bëjnë shumë mirë për shëndetin tonë mendor në këtë periudhë festive dhe të na ndihmojë të gjithëve mos ta ndjejmë mungesën e familjes.

Më poshtë gjeni një listë filmash të cilat ndikjonë pozitivisht tek shikuesit, sidomos në periudhë festash.

Shtuar më 24/12/2020, ora 13:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori