Në ujërat e Jonit zbulohet një anije e Luftës së Parë Botërore (FOTO-LAJM)

Një anije civile e pajisur me armatime e cila dyshohet se i përket Luftës së Parë Botërore është zbuluar në ujërat e Jonit. Kjo anije misterioze eshte mbytur ne ujrat e Jugut shqiptar e goditur me sa duket nga nje silur i nendetseve austriake.

Anija me shume gjasa nje yacht madheshtor civil i pajisur me mitroloze duket se eshte perdorur per qellime ushtarake. Agjencia Kombetare e Bregdetit sebashku me specialiste te fushes po punon per identifikimin dhe zbardhjes e historise se kesaj anije te mbytur ne kuader te perkujtimit te Luftes se Pare Boterore. /albeu.com/
Shtuar më 10/09/2014, ora 09:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori