Në rrjetet sociale plas gallata me karvanin rus me ndihma (FOTO-LAJM)

Një karvan rus me ndihma, i destinuar për banorët e lindjes së Ukrainës ka nisur rrugëtimin ndërkohë që në rrjetet sociale ka shpërthyer humori. Moska insiston se në karvanin me 280 kamionë ka vetëm ndihma humanitare, por Perëndimi dhe Kievi druhen se aty ka pajisje ushtarake.

Zyrtarët rusë thonë se një akuzë e tillë është absurde. Rusia thotë se në total janë 2 mijë ton me ushqime, ujë dhe ilaçe. /albeu.com/

Shtuar më 13/08/2014, ora 18:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori