Në pasarelën e "Fashion Week" në New York "tronditi" modelja XXL (FOTO LAJM)

Një modele mbipeshë parakaloi në pasarelën e Javës së Modës në Nju Jork ditën e shtunë.

Tess Holliday tregoi vetëbesimin e saj me një fustan të bardhë ku ishte e shkruar disa herë fraza “masë shabllon”.

Kjo frazë duket si një përgjigje ndaj masës së re për fëmijë në veshjet e femrave.

Kujtojmë se java e modës në Nju Jork këtë herë ka qenë e mundshme për të gjitha rracat gjinitë dhe personat me aftësi të kufizuar.

Shtuar më 10/09/2019, ora 15:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori