Në ditën e parë të shkollës, Çiljeta tha fjalët që nuk prisnit për babain e Fernandos (FOTO LAJM)

Ditën e sotme, vogëlushi i Çiljetës, Fernando, ka nisur shkollën për herë të parë së bashku me moshatarët e tij.

Si të gjitha nënat, këngëtarja ka ndjerë emocione të papërshkrueshme për të birin dhe s’ka mundur ta besojë dot se koha ka kaluar kaq shpejt.


Çiljeta i ka dedikuar një postim në Instagram djalit, me disa prej momenteve që prej ardhjes së tij në jetë.

Ajo i ka kujtuar me nostalgji kohët kur kujdesej për Fernandon foshnje, si dhe falenderon Zotin që i ka sjellë një djalë si ai.

Gjatë shkrimit, këngëtarja s’lë pa përmendur edhe të atin e tij, me të cilin tregon se ka ngjashmëri të madhe.

“Djali dhe shoku im. Nëse Zoti do të më lejonte të zgjidhja një djalë, padyshim do të ishe ti. Duket si dje kur të lexoja dhe të shikoja të luaje. Sot shoh një pjesë të vogël të vetes tek ti, mënyra sesi vepron dhe gjërat që bën. Megjithatë, pjesën më të madhe e ke marrë nga babai yt, pamjen e jashtme dhe karakterin e fortë si një burrë i madh. Jam falenderuese që isha në planet e Zotit për të ndihmuar djalin tim të bëhet një zotëri i vogël. Vit të mbarë shkollor dashuria mamit!”- ishin fjalët e Çiljetës krahas kolazhit me foto.

Këngëtarja u bë nënë për herë të parë në muajin shkurt të vitit 2013, vetëm pesë minuta para ditëlindjes së saj më 6 shkurt, megjithëse kishte planifikuar që djalin ta sillte në jetë me operacion çezarian më datën 10 të po atij muaji.

Ajo nuk e ka bërë asnjëherë të ditur identitetin e babait të fëmijës së saj, me të cilin është ndarë prej kohësh.
style=" background:#FFF; border:0; border-radius:3px; box-shadow:0 0 1px 0 rgba(0,0,0,0.5),0 1px 10px 0 rgba(0,0,0,0.15); margin: 1px; max-width:540px; min-width:326px; padding:0; width:99.375%; width:-webkit-calc(100% - 2px); width:calc(100% - 2px);">
style="padding:16px;"> style=" background:#FFFFFF; line-height:0; padding:0 0; text-align:center; text-decoration:none; width:100%;" target="_blank">
style=" display: flex; flex-direction: row; align-items: center;">
style="background-color: #F4F4F4; border-radius: 50%; flex-grow: 0; height: 40px; margin-right: 14px">14px; width: 40px;">
style="display: flex; flex-direction: column; flex-grow: 1; justify-content: center;">
style=" background-color: #F4F4F4; border-radius: 4px; flex-grow: 0; height: 14px">14px; margin-bottom: 6px; width: 100px;">
style=" background-color: #F4F4F4; border-radius: 4px; flex-grow: 0; height: 14px">14px; width: 60px;">
style="padding: 19% 0;">
style="display:block; height:50px; margin:0 auto 12px; width:50px;">transform="translate(-511.000000, -20.000000)" fill="#000000">
style="padding-top: 8px;">
style=" color:#3897f0; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px">14px; font-style:normal; font-weight:550; line-height:18px;"> View this post on Instagram
style="padding: 12.5% 0;">
style="display: flex; flex-direction: row; margin-bottom: 14px">14px; align-items: center;">
style="background-color: #F4F4F4; border-radius: 50%; height: 12.5px; width: 12.5px; transform: translateX(0px) translateY(7px);">
style="background-color: #F4F4F4; height: 12.5px; transform: rotate(-45deg) translateX(3px) translateY(1px); width: 12.5px; flex-grow: 0; margin-right: 14px">14px; margin-left: 2px;">
style="background-color: #F4F4F4; border-radius: 50%; height: 12.5px; width: 12.5px; transform: translateX(9px) translateY(-18px);">
style="margin-left: 8px;">
style=" background-color: #F4F4F4; border-radius: 50%; flex-grow: 0; height: 20px; width: 20px;">
style=" width: 0; height: 0; border-top: 2px solid transparent; border-left: 6px solid #f4f4f4; border-bottom: 2px solid transparent; transform: translateX(16px) translateY(-4px) rotate(30deg)">
style="margin-left: auto;">
style=" width: 0px; border-top: 8px solid #F4F4F4; border-right: 8px solid transparent; transform: translateY(16px);">
style=" background-color: #F4F4F4; flex-grow: 0; height: 12px; width: 16px; transform: translateY(-4px);">
style=" width: 0; height: 0; border-top: 8px solid #F4F4F4; border-left: 8px solid transparent; transform: translateY(-4px) translateX(8px);">

style=" margin:8px 0 0 0; padding:0 4px;"> style=" color:#000; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px">14px; font-style:normal; font-weight:normal; line-height:17px; text-decoration:none; word-wrap:break-word;" target="_blank">❤️MY SON AND MY FRIEND❤️ If GOD had let me choose a son,there is no doubt you’d be the ONE,it seems it was just yesterday...i read to you and watched you play.Today i see a lil part of me in you the way you act and things you do...even that the biggest part you keep it from your daddy the way you look and your strong character like a big man...I am thankful i was in GOD’s plan to help my boy become a lil man ☝🏻🙏🏽❤️🙆🏼‍♀️ Vite te mbare shkollor dashuria mamit 🤗

style=" color:#c9c8cd; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px">14px; line-height:17px; margin-bottom:0; margin-top:8px; overflow:hidden; padding:8px 0 7px; text-align:center; text-overflow:ellipsis; white-space:nowrap;">A post shared by style=" color:#c9c8cd; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px">14px; font-style:normal; font-weight:normal; line-height:17px;" target="_blank"> Ciljeta Xhilaga (@ciljetaxhilaga) on


Shtuar më 16/09/2019, ora 13:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori