Në ditën e lindjes, e ëma nuk harron të urojë në shqip Rita Orën (FOTO LAJM)

Rita Ora feston ditën e sotme 30-vjetorin e lindjes. E ëma e saj, Vera ka bërë një dedikim të ëmbël për artisten, ku dhe ka publikuar një fotografi nga fëmijëria. Në Instagram, Vera shkruan se Rita është një shembull për të gjitha vajzat e reja për të realizuar ëndrrat e tyre.

“Nëna kur u transferua në Mbretërinë e Bashkuar nuk kishte asgjë, nuk mund të fliste gjuhë, kisha vetëm familjen time, kualifikimet si doktoreshë dhe pa punë. Pavarësisht çdo lufte në të cilën jeta na hodhi, ne e bëmë atë dhe ju vazhdoni të shkëlqeni.

Ti u bëre shembull, kështu për t’ju treguar vajzave të tjera të reja se mund t’i bëjnë realitet ëndrrat e tyre me shumë mund dhe përkushtim. Të dua dhe të uroj ditëlindjen Rita Pita. Urime ditëlindjen nana, krenaria jonë”, shkruan ajo.

Shtuar më 26/11/2020, ora 13:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori