Në Afrikë zbulohet diamanti gjigant (FOTO-LAJM)

Petra Diamonds ka gjetur në minierën Cullinan në Afrikën e Jugut një diamant të bardhë 232,08 karat. Sipas analistëve, vlera ketij diamanti mund të jetë midis 10 dhe 16 milionë dollarë.

Diamanti i bardhë sapo zbuluar është më i madh i gjetur në të njëjtën minierë në vitin 2009, e cila arriti një çmim rekord prej 35.3 milionë dollarë. /albeu.com/
Shtuar më 09/09/2014, ora 13:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori