Ndiheni keq nga fotot perfekte në rrjet? Mësoni njëherë e mirë të vërtetën (FOTO LAJM)

Shpesh shohim fotoperfekte” në mediat sociale, veçanërisht në Instagram, që marrin mijëra “pëlqime”.

Por ajo që ne shpesh harrojmë është se prapa secilës prej këtyre fotove të përsosur, ekziston një person ashtu si çdo tjetër që arrin të duket më i këndshëm se personat që mund ta shikojnë, duke përdorur efekte speciale dhe filtra.

Kështu që për të ekspozuar të vërtetën në lidhje me këto imazhe, një vajzë nga Zvicra e njohur si Britt është duke përdorur Instagramin e saj për të zbuluar se çfarë fshihet pas kamerës.

Shtuar më 01/05/2020, ora 10:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori