Mësuesja "denigroi" nxënësit në "Facebook", Ahmeti: Kishte marrëveshje mes prindërve (FOTO LAJM)

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar për rastin e mësimdhënëses së shkollës "Emin Duraku", duke sqaruar se postimi i fotove të nxënësve ka qenë në grup të mbyllur në "Facebook".

Ai ka shkruar në këtë rrjet social, se kryetarja e prindërve ka thënë se kjo ka qenë marrëveshje më prindër.

Përpos kësaj, Ahmeti ka treguar se ka dërguar letër zyrtare tek inspektorët e Ministrisë së Arsimit sepse është nën përgjegjësinë e tyre ky inspektim, si dhe kanë dërguar ekipin e drejtorisë së Arsimit për vizitë speciale. /albeu.com/
Shtuar më 07/02/2017, ora 14:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori