Moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë (FOTO LAJM)

Mbi vendin tonë gjatë ditëve në vijim do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Të premten në mëngjes parashihet të krijohen ngrica të dobëta, kryesisht rreth viseve malore, ndërsa mjegulla do të shfaqet sërish në disa ultësira.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.
Shtuar më 22/10/2020, ora 18:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori