Mos i besoni Instagramit, ndryshimet drastike që bën Fotoshopi (FOTO LAJM)

Photoshop-i ua ka bërë më të lehtë jetën njerëzve që duan të jenë gjithmonë të bukur dhe në formë.

Programi që përpunon fotografitë bën mrekulli edhe në fytyrën dhe fizikun e të famshmeve që tentojnë të fshehin çdo “defekt”.

Por, ashtu si në këtë rast, të palarat kanë dalë sheshit, duke i turpëruar shumë të ata. Këto foto dëshmojnë se të famshmit nuk janë edhe aq perfekt sa na paraqiten.

Ndoshta nuk duhet të besojmë gjithçka shohim në faqet e para të revistave më të njohura botërore. Ka ardhur koha të pranojmë dhe të duam bukurinë natyrale. /albeu.com/
Shtuar më 25/05/2020, ora 17:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori