Monica Bellucci, një "nimfë" në ujërat e Bosnjes (FOTO LAJM)

Aktorja Monica Bellucci, vetëm pak javë pas ndarjes me artistin Vinsent Cassel, ka rrëmbyer sërish vëmëndjen e shtypit rozë. Bëhet fjalë për filmin e saj të fundit me regji nga Emir Kusturica për të cilin edhe më herët aktorja ka tërhequr vëmëndjen e gazetave.

Për shkak të impenjimeve artistja 47-vjeçare ka udhëtuar drejt Bosnje-Hercegovinës, ku kanë nisur edhe xhirimet për këtë projekt të fundit kinematografik.

Në setin e xhirimit Bellucci shfaqet e veshur me një fustan të bardhë disi transparent, në ujërat e Bosnjës duke ngritur pa dyshim temperaturat e duke bërë që shtypi ta etiketojë një "nimfë".

Ne filmin e regjisorit boshnjak aktorja do të interpretojë rolin e një agjenteje të shërbimeve sekrete, e cila gjendet përballë dyzimit mes dashurisë dhe luftës.

Filmi do të prezantohet në edicionin e ardhshëm te Festivalit të Kanës, ndërsa për publikun do të shfaqet në fillim të vitit 2014. /albeu.com/
Shtuar më 10/09/2013, ora 12:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori