Momenti kur Saimir Tahiri hyri në gjykatë (FOTO LAJM)

Ditën e sotme ish ministri i brendshëm Saimir Tahiri, është vendosur përballë Gjykatës së Krimeve të rënda.

Nën Tahirin rëndojnë akuzat për përfshirje në trafik droge, grup kriminal dhe korrupsion të niveleve të larta.

Bashkë më Tahirin janë edhe tre drejtues policie të pandehur.

Ndërkohë më herët prokuroria e Katanias mbylli hetimet ndaj ish-ministrin e Brendshëm, pasi ndaj tij nuk u gjetën prova që e implikonin në trafikun e drogës.
Shtuar më 19/06/2019, ora 10:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori