Ministresha del bllof, hapjen e "bingos" brenda teatrit e firmosi Rama (FOTO LAJM)

Ish-drejtori i Teatrit Eksperimental, Kastriot Çipi është bërë bashkë e debatit të fortë mes artisteve dhe ministres se Kulturës, Kumbaro.

Çipi ka publikuar një dokument duke nxjerrë zbuluar ministren e Ramës.

Çipa i përgjigjet Kumbaros pas akuzavë të saj ndaj aktorit të madh, Robert Ndrenika, ku deklaroi se ka heshtur kur teatri u kthye në bingo.

Çipi i shkruan ministres se lejen per kete e dha ministri i Kultures i asaj kohe, sot kryeministri Rama.


Dhe sa për kullën te teatri, ai i shkruan ministres se idea e ndërtimit të teatrit brenda një kulle ishte e vëllait të saj, kur ishte këshilltar i ministrit të Kulturës, Blendi Klosi. /albeu.com/Shtuar më 12/02/2018, ora 11:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori