Mini John Cooper me 231 kuaj fuqi (FOTO LAJM)

Mini John Cooper Works është makina më e re e hedhë në treg. Makina është e pajisur me motor 2.0 litërsh me katër cilindra i cili prodhon 231 kuaj fuqi, ndërsa ndërruesin e shpejtësive e ka standard me gjashtë shpejtësi.

Tavani i makinës hapet dhe mbyllet për 18 sekonda edhe kur është në lëvizje prej 30 kilometra në orë. Kjo makinë shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë e arrin për 6.6 sekonda, ndërsa shpejtësinë maksimale e arrin 242 kilometra në orë. /albeu.com/
Shtuar më 15/01/2016, ora 16:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori