Mini i fundit në shitje (FOTO-LAJM)

Mini i fundit, që ka dalë nga stabilimenti i vjetër i Longbridge në Birmingham pritet të dalë në ankand me 27 qershor. Dikur ajo përdorej nga nënpunësit për të lëvizur brenda qytetit dhe është braktisur në një tunnel.

Një kontenier në fakt ka rënë mbi veturën duke e dëmtuar atë. Sipas shtypit anglez ka qenë një nga punëtorët që e ka nxjerrë prej aty. Sot Mini, i prodhon makinat e reja në Oxford. /albeu.com/
Shtuar më 14/05/2013, ora 15:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori