Microsoft punon për “selphie phone” (FOTO-LAJM)

Vjeshta nuk do të sjellë vetëm iPhone 6, apo produkte të tjera të Apple dhe Samsung, por edhe prodhimin e parë të Microsoft në fushën e telefonave celularë. Bëhet fjalë për Lumia 730, një telefon i pagëzuar ndryshe edhe si “selfie phone” për shkak të cilësisë së kameras ballore që pritet të jetë 5 mp, ndërsa kamera parësore 8 mp.

Telefoni do të jetë në gjendje të operojë me sistemin e operimit Windows Phone 8.1 Debian Red, versioni më i fundit i këtij sistemi. /albeu.com/
Shtuar më 12/08/2014, ora 10:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori