Mercedes prezanton përbindëshin me 6 goma (FOTO LAJM)

Firma gjigante e makinave Mercedes-Benz ka sjellë prototipin me të ri të një makinë kamionçinë më 6 rrota.

E veçanta e këtij “përbindëshi të rrugës” është se ai do të këtë që të gjashta rrotat aktive.

Ndërkaq trupi automjetit do të jetë i ndërtuar tërësisht prej fibravekarbonitlehta të lyera me bojë të zezë dhe me theks të verdhë.

Hidhini një sy bishës më të re të Mercedes-Benz, në galerinë virtuale që do të gjeni më poshtë.
Shtuar më 22/04/2019, ora 11:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori