Mercedes prezanton modelin e ri A45 AMG (FOTO LAJM)

Mercedes ka prezantuar modelin A45 AMG, i cili do të ketë motor me 375 kuajfuqi, 20 kuaj fuqi më shumë sesa versioni i mëparshëm, dhe motor më të fuqishëm sesa RS3 dhe arrinë shpejtësin 0-100 km/h për 4.6 sekonda që është 3 sekonda më mbrapa se Audi.

Mendohet se A45 AMG do të jetë rival me BMW M135i dhe Audi RS3 i cili mendohet se do të ketë më shumë kuaj fuqi se rivalët e tij.

Pritet që Mercedes A45 AMG të dalë në treg kundrejt çmimit 49,783 mijë euro. /albeu.com/
Shtuar më 19/01/2015, ora 11:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori