Mercedes modele të reja për linjën e C-Class (FOTO LAJM)

Mercedes C200 4MATIC
Mercedes-Benz propozon se pas suksesit të arritur me modelin C-Class, ka si synim të shtojë edhe disa modele të reja të këtij koncepti.

Pritet që modelet e reja të sjellë nga mercedes të jenë versionet e C200 4MATIC dhe C220 d 4MATIC. Variantet me benzinë do të kenë motor 2.0-litra">0-litra me 184 kuaj fuqi kurse ato diesel do të ofrojnë motor 2.1-litra me 170 kuaj fuqi.

Modeli më i fuqishëm mendohet se do të jetë C300 me 4-cilindra dhe pritet të ketë një motor 2.0-litra">0-litra 245 kuaj fuqi. /albeu.com/
Shtuar më 09/04/2015, ora 10:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori