Menduat se ishte vetëm një gurë? Dhurata e Anwar për Duan është më e veçanta (FOTO LAJM)

Ditën e djeshme këngëtarja Dua Lipa festoi 24-vjetorin e lindjes.

Në një ditë speciale për të nuk kanë munguar dhuratat dhe urimet e shumta.

Ai që u kujdes t’ja bënte ditëlindjen të paharrueshme ishte pikërisht i dashuri i saj Anwar Hadid.

Ai ka qëndruar gjatë gjithë ditës me të dhe si dhuratë i bëri një gur të çmuar me nuancë blu.


Kristali quhet Larimar ose ndryshe Guri i Sefillas, në fakt aq i rrallë është sa që ai gjendet vetëm në një vend në botë – në një perimetër prej një kilometër katror në malet mbi Baoruco në Republikën Dominikane.

Larimar është një gur vullkanik, rezultat i aktivitetit vullkanik që ndodhi miliona vjet më parë!

Kristalet në përgjithësi thuhet se kanë veti shëruese. Larimar ndriçon dhe shëron në një mënyrë fizike, emocionale, mendore dhe shpirtërore.

Kjo dhuratë ka qenë e e mirëmenduar nga modeli, i cili me siguri i ka fituar dyfish zemrën këngëtares pas këtij veprimi.
Shtuar më 23/08/2019, ora 11:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori