Meksika para dhe pas tërmetit shkatërrimtar (FOTO LAJM)

Pëlqej
Një tërmet me magnitudë prej 7.1 ballësh ka marrë jetët e 155 personave, të martën në Mexico City dhe rrëzoi dhjetëra ndërtesa.

Përveç kësaj, qindra struktura kanë pësuar dëme të konsiderueshme dhe tani përbëjnë një rrezik për punëtorët e shpëtimit dhe banorët.

Shkatërrimi u përhap në të gjithë kryeqytetin e Meksikës dhe të paktën 60 ndërtesa u rrëzuan ose u dëmtuan dukshëm, sipas të dhënave zyrtare.

Qendra Kombëtare e për Parandalimin e Fatkeqësive, Cenapred, ka rekrutuar inxhinierë dhe arkitektë për të inspektuar strukturat në të gjithë qytetin. Më shumë se 1,480 banorë kanë kërkuar inspektime.

Të gjitha llojet e ndërtesave u shkatërruan në të gjithë qytetin – të reja dhe të vjetra, komerciale dhe banimi. Fotografitë më poshtë, tregojnë ndërtesat para dhe pas tërmetit shkatërrimtar. /albeu.com/
Shtuar më 23/09/2017, ora 19:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori