Me vrap drejt Jalës, por shikoni se çfarë po hani aty (FOTO LAJM)

AKU ka bllokuar për shkak të kushteve të këqija të higjenës tre restorante në "Jalë".

Gjatë aksionit që AKU po ushtron në zonat bregdetare, trupa inspektuese DRAKU, Vlorë ka evidentuar 3 subjekte, dy me aktivitet “Restorant” dhe një “Fast Food” ku kryenin veprimtari në kundërshtim me standardet e sigurisë ushqimore si dhe në kushte të rënda higjeno- sanitare.

Ndaj subjekteve, restorant “Lavdoshi, restorant “Kapiteni” dhe fast food “Spiro Kreku” janë marrë masë administrative gjobë 300.000 lekë për secilin si dhe bllokim i menjëhershëm i aktivitetit.
Shtuar më 17/08/2018, ora 17:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori