Mbretërorët ndihen të turpëruar nga veprimi i princ Harry-t dhe Meghan-it
Disa ditë pas letrës së princ Harry-t, ku lajmëronte se do të merrte masa ligjore kundër tabloidëve britanikë (kinse pa folur më parë me këshilltarët e tij), një reporter me emrin Richard Palmer u shpreh se pjesa tjetër e familjes është “e turpëruar” nga veprimi i tij dhe Meghan-it.

Në rast se nuk keni informacion për dramën e fundit, princ Harry njoftoi se do të hedhë në gjyq Mail on Sunday për publikimin e një letre private të dukeshës së Sussex-it, një përpjekje për ta bërë Meghan-in të duket keq. Ndër të tjera, ai po heton edhe tabloidë të tjerë si The Sun dhe Daily Mirror.

Sipas korrespondentit mbretëror të Daily Express, Richard Palmer, “Askush në familjen mbretërore nuk e mbështet Harry-n dhe Meghan-in në këto momente.” Palmer shtoi gjithashtu se “edhe këshilltarët janë në mëdyshje për veprimet e tyre.”

"William dhe Charles janë distancuar,” shtoi ai.

Mbretërorët nuk kanë pranuar të komentojnë çështjen.
Shtuar më 09/10/2019, ora 09:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori