Mbështetësit e Trump përleshen me protestuesit, 21 të arrestuar (+16 FOTO & VIDEO)

Një manifsetim masiv në mbështetje të Presidentit amerikan, Donald Trump, është mbajtur në Berkeley të Kalifornisë, i cili përkoi me marshin e mijëra amerikanëve, në të gjithë vendin për të bërë presion Presidentit Trump të publikojë taksat.

Protesta u kthye në një përpleshje të dhunshme mes protestuesve dhe mbështëetësev të Trump, duke detyruar policinë të ndërhynte, shkruan "Daily Mail".

Qindra persona hodhën gurë, ndezën zjarre, flakën eksplozivë dhe gaz lotsjellës, si dhe sulmuan njëri tjetrin me armë të improvizuara.

Policia ndërhyri për të ndalur përleshjet që mund të kishinrezultuar vdekjeprurëse, duke arrestuar të paktën 21 persona. /albeu.com/Shtuar më 16/04/2017, ora 10:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori