Makinat më të fuqishme në rrugë (FOTO-LAJM)

McLaren-12c-spider
Pëlqej
Kompanitë e mëdha të prodhimit të makinave janë gjithmonë në garë me njëra-tjetrën për të sjellë modelet më të reja, me risitë e tyre teknologjike. Një pikë shumë e rëndësishme e punës së tyre është edhe fuqia motorrike e makinave të reja dhe harxhimi i karburantit.

Albeu.com ju sjell një listë të makinave me fuqinë më të madhe motorrike në varësi të konsumit të motorrit, i cili në ditët e sotme është një tregues mjaft i rëndësishëm ne treguan e makinave.

Makinat e McLaren janë modelet që mbajnë vendet e para. Mclaren MP4-12C me motorin e saj V8 biturbo me 3,8 litra karburant arrin një shpejtësi 329 km/h.

Pas saj renditet Ferrari 458 Italia, e cila së fundmi ka prezantuar ndryshimet e fundit të Shtëpisë së Maranellos me një motor V8 i cili harxhon 4,5 litra, makina fluturon në rrugë. /albeu.com/
Shtuar më 20/07/2013, ora 14:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori