MAGJKE/ Pamje unike nga eklipsi diellor në Lindjen e Mesme (FOTO LAJM)

Këto foto magjike janë shkrepur gjatë eklipsit diellorLindjen e Mesme.

Pamjet vijnë nga Deutsche Welle në Riadi, Kuvajt, Bahrein.

Në shumë vende në Azi u pa qartë eklipsi diellor, – Hëna “futet” mes Diellit dhe Tokës, nuk e mbulon tërësisht Diellin, por le një unazë ndriçuese – fenomeni njihet si “unaza e zjarrit”.
Shtuar më 26/12/2019, ora 15:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori