Luftë me vdekjen, vajza merr 40 doza anti-helm nga pickimi i gjarprit (FOTO LAJM)

Një vajzë pesëvjeçare po shërohet nga një pickim i një gjarpëri helmues.

Emily Rose Oehler u kafshua në këmbën e saj të majtë nga një gjarpër helmues ndërsa mjekët i dhanë Emily gati 40 doza anti-helm, për shkak se helmi i gjarprit kaloi nga këmba drejt barkut të saj, përcjell albeu.com

Njerëzit duhet të marrin ndihmë mjekësore brenda 30 minutave nga kafshimi i gjarprit.

Nëse nuk trajtohet, kafshimi mund të shkaktojë dëme të rënda të organeve dhe vdekje brenda dy ose tri ditëve.

Pas Emily u kafshua, një ambulancë arriti katër minuta më vonë dhe e çoi Emilin në një spital të afërt në Burnet.

Pas afro 40 doza anti-helm, mjekët ishin në gjendje të ndalonin helmin e gjarprit që të kalonte barkun e saj.

Të hënën, pothuajse 48 orë pas sulmit, mjekët panë që ilaçi filloi të hynte në fuqi.

Emily po merr ende trajtim anti-helm.

Megjithatë, me një shishe anti-helm që kushton 1.500 deri 2.200 dollarë, familja e Emily tani po përballet me një tjetër sfidë - shpenzimet mjekësore. /albeu.com/


Shtuar më 28/01/2018, ora 09:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori