Luftë brenda llojit, tigrat shqyejnë brutalisht macen e bardhë (VIDEO)
Pëlqej
Një tigër i bardhë i rrallë u vra në një sulm brutal nga një grup tigrash të egër.

Kujdestari i parkut në të cilën ndodheshin kafshët kishte harruar derën e kafazit hapur dhe kjo gjë lejoi macet e egra të dilnin dhe të vrisin mizorisht tigrin e bardhë, përcjell albeu.com.

Kafsha nëntëvjeçare, e quajtur Shreyas, u përpoq të luftonte tigrat e Bengalit, por mbeti e plagosur rëndë dhe nuk pati asnjë shans tu shpëtonte.

Pamjet janë marrë në Parkun Biologjik të Bannerghatta në shtetin jugor indian të Karnatit dhe shihet stafi i kopshtit zoologjik që përpiqet të shkëpusë tigrat e Bengalit. /albeu.com/

Shtuar më 22/09/2017, ora 12:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori