Lotus teston modelin e ri sportiv (FOTO-LAJM)

Lotus pritet të prezantojë në sallonin e makinave që do të mbahet muajin e ardhshëm në Paris, konceprin më të ri Elise S Cup R. Makina sportive është versioni i vetëm i prodhuar vecanërisht për gara dhe tashmë ka tejkaluar paraardhësit si Elise, Elise S dhe Elise S Club Racer.

Makina ka një motor 1.8-litra me katë cilindra i cili mund të arrijë deri në 217 kuaj fuqi. Me konceptin me gjashë shpejësi drejtuesit mund ë arrijnë 90 kilometra në orë për veëm 4.2 sekonda kurse shpejësia maksimale e veturës ëshë 225 kmh.

Elise S Cup R do dalë në shitje në Evropë në fund ë këtij viti dhe do ë kushtojë 47 mijë euro. /albeu.com/
Shtuar më 08/09/2014, ora 11:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori