Lotus me një supermakine të zbuluar (FOTO-LAJM)

Del në rrugë mes supermakinave Coupe. Bëhet fjalë për Lotus Exige S Roadster, makinën sportive të zbuluar e cila e bën shoferin të ndihet në harmoni të plotë me rrugën dhe natyrën përreth.

S Exige shfaqet për herë të parë në versionin e zbuluar me një çati e cila është shumë e lehtë për të hapur dhe mbyllur. Me një peshë prej më pak se 1100 kg, kjo makine është makina më e lehtë me një motor 6-cilindër në treg.

Motori i saj 3.5-litra V6 i cili jep 345 hp në 7.000 rpm, duke ofruar një performancë që të lë pa frymë. Makina është e pajisur me kambio manuale me 6 marshe. /albeu.com/

Shtuar më 23/05/2013, ora 13:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori