Llafet e Dynjasë: 25 kushtet e Fules për Shqipërinë (FOTO LAJM)

1-Të hiqen nga axhenda e grave shqiptare punët e Vitit të Ri.
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Komisioni i Jashtëm i Parlamenti Europian shprehu mbështetjen e tij për dhënien e statusit kandidat për Shqipërinë. Europarlamentarët miratuan me 49 vota pro, 1 abstenim dhe asnjë kundër rezulutën për Shqipërinë, rezolutë kjo e hartuar nga raporteri për vendin tonë, Nikola Vuljançiç. Shqipëria, e cila endej prej vitesh koridorëve të Europës për të marrë statusin e vendit kandidat, më në fund mori një sinjal pozitiv dhe tashmë politikës në vend i mbetet vetëm të përmbushë kriteret që BE-ja dhe komisioneri për zgjerim i saj Stefan Fule kanë vendosur.

Nëse ju mendoni se Shqipëria i ka plotësuar të gjitha kriteret gaboni: Fule ka rradhitur së fundmi 25 pikat që Tirana Zyrtare duhet të ketë në axhendën e saj nëse do që të jetë në të ardhmen pjesë e familjes së përbashkët europiane.

Nga "Zogu i Tunës" te "Po-ja" e Adnan Januzajt janë pikat më të nxehta në të cilat BE-ja ve fuqishëm theksin e saj. Dhe nëse duam një "Po" nga Këshilli i Ministrave të BE-së atëherë duhet ti plotësojmë me patjetër. /albeu.com/

(25 kriteret sipas "Jeta osh Qef")
Shtuar më 07/12/2013, ora 14:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}