Aksident i rëndë në Lushnje, humb jetën këmbësori
LIVE/ Errësohet toka, shikoni pamjet spektakolare të eklipsit në SHBA (FOTO&VIDEO)

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës po ndodh eklipsi i plotë i diellit, një fenomen që ndodh një herë në 100 vjet.

12 milionë amerikanë parashikohet të jetojnë në zonën ku do të ndodhë eklipsi i plotë i diellit ndërkohë që miliona të tjerë kanë udhëtuar aty për të parë këtë spektakël.

Eklipsi i plotë i diellit ndodh kur hëna vendoset në vijë të drejtë mes tij dhe tokës duke e mbuluar diellin.

Ndërkohë këto janë pamjet e kapura në këto momente. /albeu.com/

Shtuar më 21/08/2017, ora 19:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori