I vihet tritoli një banese në Durrës
LISTA/ Këta janë avionët më të sigurtë në botë (FOTO LAJM)

Airbus a350
Aksidenti tragjik i fundjavës që shënoi 157 viktima në Etiopi, i ka bërë studiuesit që të bëjnë kërkime dhe të nxjerrin një listë të avionëve më të sigurt në botë pasi Boeing 737 MAX8 ka shënuar dy aksidente tragjike.

Sigurisht që çdokush do të pyeste se cilët janë avionët më të sigurtë tashmë që këto dy tragjedi dyshohet se ndodhën pikërisht për shkaqe teknike.

Në galerinë e mësipërme Albeu.com ju sjell disa nga avionët më të sigurt në botë, të cilët deri më tani nuk janë pësuar asnjë aksident ose janë përfshirë minimalisht në situata të tilla. /albeu.com/
Shtuar më 15/03/2019, ora 16:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori