Lindi me një sëmundje të pazakontë, 9-vjeçarja rrezikon të vdesë (FOTO LAJM)

Një vajzë nëntëvjeçare mund të vdesë në çdo moment duke u ndeshur me sëmundjen vdekjeprurëse që i ka prekur lëkurën në të gjithë trupin e saj.

Maddie Hoffman, nga Burleson, Texas, është e prekur nga sëmundja ichthyosis epidemolytic që do të thotë lëkura e saj rritet 10 herë më shpejt se normalja, mund të thahet më shpejt dhe të bjerë shpejt, përcjell albeu.com.

Çdo ditë ajo i nënshtrohet një rutini dy-orësh për të hequr qelizat e vdekura të lëkurës dhe për të mbrojtur atë nga kapja e një infeksioni që kërcënon jetën.

Si fëmijë, lëkura e saj ishte shumë delikate , por besohet se trajtimi ka përmirësuar gjendjen e saj.

Nëna e saj, Emily, 42, tha vajza e saj nuk mund të mbijetojë pasi ajo ka lindur e tillë por pastrimi ditor ka ndihmuar për ta mbajtur atë të gjallë. /albeu.com/

Shtuar më 21/09/2017, ora 12:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori