Lexus GS F me 467 kuaj fuqi (FOTO LAJM)

Lexus, prezanton modelin më të ri të sedanit, GS F. Modeli GS F vjen me motorin 5.0-litra V-8 që gjendet edhe te RC F dhe llogaritet se mund të arrijë 467 kuaj fuqi.

Ndërkohë që dihet se GS F do ta ketë të vështirë tu bëjë ballë në treg rivalëve BMW M5 dhe Mercedes-Benz E63 AMG, të cilat kanë rreth 100 kuaj fuqi më shumë sesa modeli i firmës japoneze.

Lexus GS F467 pritet të dalë në treg në vitin 2016-të. /albeu.com/
Shtuar më 07/01/2015, ora 08:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori