"Le Monde": Nga Lima në Tiranë, qindra "Je suis Charlie" (FOTO LAJM)

Akti terrorist i ndodhur dje në revistën satirike franceze "Charlie Hebdo" tronditi jo vetëm Parisin, Francën dhe të gjithë botën por edh shqiptarët në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni e kudo.

Politikanë, gazetarë, qytetarë tlë thjeshtë iu bahkuan dhembjes së popullit francez duke u solidarizuar me ta.

Kjo gjë është vënë re edhe nga prestigjozja franceze "Le Monde", e cila një prej shkrimeve të saj e titullon: Nga Lima në Tiranë, qindra "Je Suis Charlie". /albeu.com/
Shtuar më 08/01/2015, ora 16:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori