Lamborghini me një model të ri (FOTO-LAJM)

Nga pista në rrugë, Gallardo LP 570-4">570-4 Squadra Corse tashmë mund të ncjerrë nga 0 deri 100 km/h në 3,4 seconda.
Në pritje të Gallardo-s së re, Lamborghini vazhdon të prezantojë versione të veçanta të modelit aktual, sa i përket ngjyrava e estetikës dhe formës. Në familjen e Shën Agatha vjen së fundmi Gallardo LP 570-4">570-4 Squadra Corse.

Në brendësi të kësaj makine do të gjejmë "zemrën" e saj, nje V10 me 570 hp e cila e bën këtë makinë të përshpetojë 100 km/h në vetëm 3,4 sekonda dhe të arrijë një shpejtësi prej 320 km/h. Asnjë revulucion edhe nëse pesha zbret me 70 kilogramë nga vesioni standard. Për momentin Lamborghini nuk ka bërë të ditur se sa do të jetë numri i ekzemplarëve të cilët do të nxjerrë në shitje. /albeu.com/
Shtuar më 02/08/2013, ora 13:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori