La Repubblica artikull për plazhet shqiptare (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Me çadra në rresht dhe plazhet e mbipopulluara, por edhe hapësira të mëdha për të shijuar shkëmbinjtë dhe detin. Jemi në Durrës, rreth 40 kilometra larg Tiranës në Shqipëri.


Kështu e nis artikullin e saj uebsajti italian la Repubblica kushtuar Shqipërisë dhe plazheve të saj. Sipas saj pas rrëzimit të diktaturës është zbuluar edhe nga italianët si një destinacion shumë i bukur për pushime. Përvec brigjeve detare Vendi ka shumë për të ofruar shkruhet në uebsajt ku materiali shoqërohet me pamje nga Durresi. /albeu.com/

Shtuar më 16/08/2013, ora 18:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori