Ky Ferrari të lë pa mend (FOTO-LAJM)

Një nga pasionet më të mëdha të Adriano Raelit janë makinat. Ndaj për këtë italiani ka nisur të punojë për krijimin e konceptve të reja për automjetet.

Një prej tyre është edhe krijimi i Ferrari F80. Sipas përshkrimit që ai jep, koncepti F80 synon të sjellë përvojën e F1 dhe performancën në rrugë pa kompromentuar klasin dhe elegancen e kesaj makine. Aerodinamika luan një rol të rëndësishëm në këtë projekt pasi pjesa ballore e makinës është ulur me kanalet e ajrit që janë "gdhendur" mes pjesës kryesore. /albeu.com/
Shtuar më 20/08/2014, ora 15:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori