Ky është tren apo hotel luksoz? (FOTO-LAJM)

Ky është treni luksoz i cili do të jetë gati për japonezët në vitin 2017. Treni i luksit është projektuar nga Ken Okuyama, dizajner që ka punuar për Pininfarina dhe ka realizuar linjën e disa makinave të Ferrarit.

Për ta vënë atë në shinat e trenit do të kujdeset kompania e linjës hekurudhore Japan Railway East. Ky tren nuk do të jetë një kënaqësi për të gjithë sepse vendet në bord janë vetëm 34 dhe për 3 ditë udhëtimi çmimet e biletës nisin nga 2 mijë euro.
Shtuar më 09/07/2014, ora 15:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori